SIT -MAR s.r.o. produkty, nabídky, novinky

Zprávy/zboží

Co se vyplatí a na co si dát pozor

29.2.2020

Vybírat výrobky od osvědčených firem, které jsou tradičními výrobci, jsou dlouho na trhu a máte u nich jistotu, že pořídíte potřebné náhradní díly nejen v záruční době, ale kdykoliv později.

Věnovat pozornost vlastnímu návrhu systému vytápění, správnému dimenzování a také instalaci.

Dobrým řešením je nechat si vypracovat samostatný projekt, který řeší tepelné ztráty objektu, a projekt vytápění od nezávislého odborníka a poté si nejlépe na základě referencí vybrat realizační firmu – oddělí se tak případné chyby vzniklé v návrhu od chyb při realizaci.

Zajímavou možností je teplovodní vytápění ideálně nízkoteplotní v kombinaci s dobrým kondenzačním plynovým kotlem a kvalitní regulací, případně v kombinaci s podlahovým vytápěním.

Radiátory by měly být osazeny termostatickými ventily.

Zvážit při výběru kotle použití akumulační nádrže, pokud jej budete chtít třeba do budoucna kombinovat například s krbem.

Pohlídat si, aby výstupní teplota topné vody z kotle byla vhodná pro topnou soustavu (podlahová vytápění, stěnové vytápění, radiátory), která v domě bude či je.

Řešit, aby již dům byl úsporný – technologie a kotle se mění a vyvíjejí rychle, ale dům se staví / rekonstruuje na mnoho let.